Čo sa to dnes máme možnosť dočítať na webe? Mohli sme si všimnúť články o profesorovi Canaverovi, no skôr o jeho „šialenom“ nápade a možnom experimente, ktorý by však zabránil mnohým ľuďom zomrieť! No samozrejme, praktizovanie v praxi a fakt, či by to malo funkčný účinok a takisto otázky morálky, to všetko sa k tejto téme viaže a nie je na to jednoznačná a ľahká odpoveď.
Pretože tu vravíme o „posadnutí“ myšlienkou, že transplantácia hlavy je možná! O tomto presvedčení však zatiaľ vraví len profesor Canavero a urpútne sa bije za jeho presadenie v praxi. Ak by sa v skutočnosti dala hlava transplantovať, tak je pravda, že by človek mohol zostať takmer nesmrteľný, no bolo by to zasa barbarstvo prvého stupňa. No neviem. Ale ak by to malo vrátiť človeku život,… aj by sme to chceli podstúpiť. No predstavte si, že niekto si pri autonehode smrteľne poraní hlavu. Ak by bola spomínaná metóda zavedená v praxi, tomuto človeku by sme „vymenili“ hlavu z inej mŕtvoly a možno by mohol žiť ďalej, no s „darovanou“ hlavou, ktorá by mala úplne inú podobu. Nosil by hlavu i tvár niekoho iného, kto už dávno zomrel. Optimistickým je tvrdenie, že človek by možno žil ďalej, no pri písaní a predstavách sa mi dvíha žalúdok. Je to skutočne otázne. Je nadmieru morálne zachrániť život, no veľmi nemorálny takýto postup.
Kedysi dávnejšie by sa takáto správa k verejnosti nedostala. Neskôr možno v pár výtiskoch tlače. No dnes, pomocou webu, sa máme možnosť dopátrať aj k takýmto článkom. Dopátrať ani nie je to správne slovo. Doslova sa nám takýto nadpis a článok zjaví, ak čítame web. Preto máme možnosť vytvoriť si aj na takúto správu názor a možno zaujať i určitý postoj. Čo si o tejto nedávnej šokujúcej správe myslíte Vy? Dostane sa k povoleniu takejto metódy? Bude to správne? Naozaj to človeku zachráni život? Nemáme všetci rovnaké reflexy, dokáže cudzie telo prijať cudziu hlavu? Čítajme, čítajme, poprípade šírme naše názory na sieti.